System zarządzania gotówką

Inteligentne rozwiązania dla procesów obsługi gotówki w firmie.

 • Jesteś przedsiębiorcą?
 • Zastanawiasz się jak:
  • zmniejszyć koszt obsługi gotówki w Twojej firmie,
  • zoptymalizować procesy jej obsługi
  • oraz zredukować czas pracowników i kierownika?
 • Jesteś otwarty na innowacje?
 • Szukasz rozwiązań, które przyniosą wymierne korzyści zarówno pracownikom, jak i firmie?

Jeżeli na powyższe pytania odpowiedź brzmi: TAK, to mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! Dowiedz się, co możesz zyskać wdrażając innowacyjny System Zarządzania Gotówką.

 

System Zarządzania Gotówką Konsmetal to urządzenia wraz z oprogramowaniem pozwalające na sprawną obsługę gotówki w placówce handlowej, usługowej i każdej, która obraca gotówką. Co zyskujesz? 

 • Kontrola nad gotówką i jej stanem w danej placówce i/lub całej sieci – wiemy, gdzie jest gotówka i kto na danym etapie za nią odpowiada, przez co zwiększamy bezpieczeństwo.
 • Prawie bezkosztowe rozwiązanie dające duże oszczędności w czasie pracy pracowników – kasjer i kierownik nie przeznaczają ok. godziny dziennie na rozliczenie gotówki.
 • Ograniczenie częstotliwości i kosztów konwojów.
 • Poprzez kontrolę i sprawne procesy można ograniczyć zapotrzebowanie na kluczowych, wykwalifikowanych pracowników - ograniczenie kosztów pracowniczych.
 • System porządkuje proces obsługi gotówki, jej rozliczenia i wiedzę, gdzie i ile aktualnie się znajduje – dane zapisane i dostępne w systemie informatycznym.
 • Szybkie księgowanie na koncie – pieniądze dostępne na koncie po wpłacie do urządzenia.

Czy wiesz, że dzięki naszemu Systemowi:

 • zredukujesz koszty osobowe poprzez automatyczne rozliczenie pracownika,
 • poprawisz płynność finansową przedsiębiorstwa dzięki księgowaniu utargu w czasie rzeczywistym,
 • będziesz miał stały dostęp do informacji o obiegu gotówki w firmie, dzięki spersonalizowanym i wysoce zaawansowanym raportom z naszego autorskiego systemu RCM,
 • zoptymalizujesz częstotliwość przyjazdów konwoju,
 • oszczędzisz czas swoich pracowników i kierownika.

Korzyści ze współpracy

REDUKCJA KOSZTÓW

Oszczędność nawet do 80% kosztów związanych z procesem obsługi gotówki w firmie.

BEZPIECZEŃSTWO

Przechowywanie wpłaconej gotówki w certyfikowanych sejfach marki KONSMETAL.

OSZCZĘDNOŚĆ

Czasu pracownika i kierownika – redukcja kosztów osobowych dzięki automatyzacji procesów wpłacania, wypłacania oraz rozliczania gotówki.

PŁYNNOŚĆ FINANSOWA

Księgowanie utargu w czasie rzeczywistym na koncie w banku, rozliczanie pracownika on-line.

INFORMACJA

Bieżąca informacja o stanie gotówki w placówce handlowej i w urządzeniach oraz rejestracja wszystkich zdarzeń dotyczących podjemowania i deponowania gotówki.

OPTYMALIZACJA

Zmniejszenie częstotliwości przyjazdu konwoju.

Minimum błędów pracowników.

Ograniczenie do zera start wynikających z nadużyć i oszustw pracowniczych.

20
lat doświadczenia na rynku polskim

80%
redukcji kosztów związanych z obsługą gotówki

300
zrealizowanych projektów i wdrożeń u Klientów

Oferta SZG, przykładowe kombinacje

WPŁATOMAT BANKNOTÓW KASJERSKI

​Kasjer samodzielnie, bez udziału nadzoru (kierownika) odsila się w trakcie zmiany, gdy ilość gotówki przekracza ustalony próg oraz na zakończenie dnia/zmiany. W zależności od wpłatomatu średni czas wpłaty ok. 0,6-1,5 minuty. 

WPŁATOMAT BANKNOTÓW + LICZARKA MONET Z REJESTRACJĄ W SYSTEMIE

Kasjer samodzielnie, bez udziału nadzoru (kierownika) odsila się w trakcie zmiany, gdy ilość gotówki przekracza ustalony próg oraz na zakończenie dnia/zmiany. W zależności od wpłatomatu średni czas wpłaty ok. 0,6-1,5 minuty. Liczarka zlicza automatycznie monety, co znacznie skraca czas ich przeliczania w porównaniu do ręcznego liczenia. Informacja o zawartości kasetki trafia automatycznie do systemu, co pozwala na rozliczenie kasjera z banknotów i monet. 

WPŁATOMAT BANKNOTÓW + WPŁATOMAT MONET 

Kasjer po zakończeniu zmiany/dnia wpłaca całość utargu do wpłatomatów. Kierownik przygotowuje zasiłki na następny dzień/dla następnej zmiany. Przy odsilaniu nie ma kierownika, kasjer rozlicza się sam.

WPŁATOMAT BANKNOTÓW + RECYKLER MONET

Kasjer po zakończeniu zmiany/dnia wpłaca całość utargu do urządzeń. Recykler monet wypłaca zdefiniowany zasiłek kasjerski (monety). Przy odsilaniu pracownika i zasilaniu kasetki nie ma kierownika, kasjer rozlicza się i pobiera zasiłek sam.  Problem do rozwiązania – zasilanie w banknoty.

RECYKLER BANKNOTÓW + RECYKLER MONET

Najkorzystniejszy kosztowo i czasowo układ. Elastyczność przy pracy na kasie, możliwość zatrudnienia kasjerów okazjonalnych/wspomagających. Kasjer odsila się i zasila się sam, bez udziału kierownika. Recykler banknotów ma kasety depozytowe (odsilane przez CIT) oraz kasety recyklujące (zasilają kasetki przed rozpoczęciem zmiany).

WPŁATOMAT I DYSPENSER BANKNOTÓW + WPŁATOMAT I DYSPENSER MONET

Rozwiązanie polecane dla placówek, które wypłacają dużo więcej gotówki niż zostaje wpłacone, np. poczta, działy zwrotów i reklamacji.

Zapytaj o szczegóły

Napisz do nas

Inteligentne rozwiązania dla biznesu – System Zarządzania Gotówką

Konsmetal SZG

Ul. Orzycka 27

02-695 Warszawa